Etrend.sk 21.01.2016

Nuda v práci? Zmeňte to BIZNIS BRUNCHOM.

Láska k práci ide cez žalúdok
Zloženina anglických výrazov BReakfast (raňajky) a lUNCH (obed) je BRUNCH. Pohostenie, ktoré spája raňajky aj obed do jedného. Pomáha zatraktívniť pravidelné nudné pondelkové porady a prispieť tak nielen k utuženiu tímového ducha, ale aj k podpore zdravej výživy. „Princípom biznis brunchu je zdieľanie a stretávanie sa pri dobrom jedle a utuženie vzájomných pracovných vzťahov. Môžete ho využiť aj ako originálne odľahčenie pri poradách a stretnutiach. Pritom ide o efektívne využitý čas – zdravé jedlo počas práce doručené a naaranžované donáškovou službou,“ hovorí Tamara Osaďanová, konateľka Morning, s.r.o.

Brunch, ktorý naštartuje deň musí obsahovať jedlo bohaté na prirodzený zdroj energie a vitamínov, bez prídavných látok. Niekto má rád ovocie, zdravé tuky v podobe orechov, semiačok, kvalitný grécky biely jogurt či ovsené vločky. Ak patríte medzi tých, čo sa nevedia vzdať pečiva, zvoľte výrobky z kvalitnejších múk, napr. ražná, mandľová, pohánková či špaldová celozrnná. Vyznávačov teplých raňajok určite potešia vajíčkové variácie z domácich surovín či rôzne obilninové kaše. Tekutú zložku brunchu má tvoriť čistá voda či bylinkový čaj. Ak však máte chuť na niečo sladšie, zvoľte čerstvo odšťavenú ovocnú či zeleninovú šťavu, obľúbené sú aj rôzne smoothies. Nezabudnite na kvalitnú organickú kávu pre kávomilov.

„Princíp brunchu sa dá využiť aj inak – formou prekvapenia. Kolega, ktorý nič netušiac príde do kancelárie hladný a mrzutý a na svojom stole si nájde košík s dobrým jedlom, svoj deň za nudný určite považovať nebude. Ďalšou variáciou je brunch ako poďakovanie biznis partnerovi za skvelú spoluprácu,“ uvádza T. Osaďanová.